Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

politechnika
Subskrybuj RSS

Uwaga! Aktualny portal Politechniki Rzeszowskiej dostępny jest pod adresem: www.prz.edu.pl

16-11-2016

Branża IT zagości na Politechnice Rzeszowskiej. IT Academic Day ponownie w Rzeszowie

24 listopada 2016 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się IT Academic Day (ITAD). To już jedenasta edycja konferencji technologicznej Microsoftu. We współpracy z firmą organizują ją studenci z Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych oraz Koła Naukowego Informatyków KOD.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła prawie 350 osób. ITAD ma na celu zaznajomienie uczestników z nowymi technologiami towarzyszącymi rozwojowi informatyki. Adresatami przedsięwzięcia są głównie studenci, jednak biorą w nim udział także naukowcy, pracownicy firm IT i uczniowie szkół średnich.

IT Academic Dayto cykl konferencji informatycznych organizowany na uczelniach w całej Polsce przez studentów z grup .Net i grup IT. Konferencje te odbywają się już od kilku lat i z roku na rok gromadzą coraz więcej uczestników, umożliwiając im zdobycie wiedzy dotyczącej programowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i języków dostarczonych przez Microsoft. Kluczem do sukcesu ITAD oprócz ciekawych i rzeczowych prezentacji jest wspaniała atmosfera, a także możliwość spotkania się i porozmawiania z pracownikami Microsoftu oraz specjalistami w dziedzinie IT

Na ITAD swoją działalność prezentują firmy międzynarodowe mające oddziały w Polsce i przedsiębiorstwa o zasięgu krajowym, których filie są zlokalizowane w województwie podkarpackim. Organizatorzy zaplanowali liczne prelekcje. – W tym roku stawiamy na praktyczne podejście. Chcemy, aby prelekcje dotyczyły tematów, których nie można znaleźć w materiałach technicznych. Będziemy mieć na przykład specjalistów z Consist Software Solutions, którzy pokażą rozwiązania wprowadzane w samochodach, takie komputery pokładowe do sterowania całym pojazdem – informuje Mateusz Salach, student automatyki i robotyki na PRz, organizator ITAD.

Studenci informatyki, którzy organizują ITAD w Rzeszowie, obiecują, że i programista, i administrator sieci komputerowych znajdzie na konferencji coś dla siebie. Warto przyjść na ITAD, niezależnie poziomu branżowej wiedzy. – Zapraszam na naszą konferencję. Będzie dużo technologicznych atrakcji, które zaprezentują tacy giganci jak Microsoft i IMB. Będzie można zagrać na konsolach Xbox, a w Strefie Retro – na konsolach NES. Będą słynne konsole Pegasus, a także jedyna w Polsce sekcja LEGO. Podczas ITAD 2016 zaprezentujemy też jeden z największych projektów w Polsce realizowanych przez nas. Ale więcej o tym nic teraz nie powiem. Trzeba przyjść i zobaczyć 24 listopada podczas naszej konferencji – zachęca Mateusz.

Rzeszowski ITAD 2016 odbędzie się w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej (bud. V) w auli V-1. W sali V-6 po zakończeniu prelekcji uruchomiona zostanie Strefa Rozrywki.
Więcej informacji na stronie: itad.rzeszow.pl

KH

red.:
POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. I. Łukasiewicza; al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów
tel.: +48 17 865 1100, fax: +48 17 854 1260; e-mail: , administrator serwisu: ;